• banner1
 • banner3
 • banner2

нашиот производ

Сите видови на карбид мелење секачи кои можат да одговорат на барањата на многу индустрии.

За алати за сечење

А сеопфатна претпријатие од областа на производство на карбид алати за сечење и сродни производи

  Зошто да не одберете нас

  силен град и истражување и развој на способности и опремување со целосна и научен систем за управување со квалитет

  FuXinCheng Алатки копродукции, Ltd е професионална снабдувач за сите видови на алати за сечење. Компанијата е лоцирана во Xixiashu индустриски парк, Changzhou, Jiangsu провинција, Кина. Тоа е 4 километри далеку од аеродромот Changzhou, 3 км од Шангај-Нанџинг автострада, Changzhou Yangtze реката порта 1,5 километри, Changzhou железничка станица 36 километри, земјиштето и воздушниот сообраќај е многу удобна.

  Прочитај повеќе

  Нова компанија

  Бидете во чекор со најновите информации за индустријата за сечење алатка.

  Consider the benefits of quick-change too...

  19/06/19
  Whether working with static or live tools, anytime you change a tool, you’re not making parts. That makes a quick-change tooling system—in which the changeover time is reduced to mere seconds—worth consideration. “Liv...повеќе ....

  катче Радиус Крај Мил

  19/06/19
  Waukesha, Wisconsin – Walter has introduced the Walter Prototyp ceramic milling cutters MC275/MC075. These two tools increase productivity, cutting speeds, and metal removal rates in machining nickel-based alloys. The...повеќе ....

  Global Spherical End Mill Market 2019 Ana...

  12/06/19
  The latest report Global Spherical End Mill Market published by reportspedia.com considers various factors like market size, production rate, import-export status, sales, and supply-demand scenario. The manufacturing ...повеќе ....

  With Walter Cut MX, Walter AG introduced ...

  26/02/19
  With Walter Cut MX, Walter AG introduced a slotting and cutting blade to the market. The blade is not only mature in technology, but also overcomes the shortcomings of the existing competitor blade system: to avoid in...повеќе ....

  From January to November 2018, the output...

  11/01/19
  According to the statistics of the National Bureau of Statistics, from January to November, the output of ten non-ferrous metals in China was 50.43 million tons, a year-on-year increase of 6.1%. Among them, refined co...повеќе ....
  WhatsApp Online Chat !