топката носот крајот мелница HRC55

Краток опис:


 • ● Place of Origin: Jiangsu, China (Mainland): ● Material: Carbide
 • ● Diameter: 1-20mm: ● Flute Number: 2/3/4 and comsized
 • ● Overall Length: 50-150mm: ● OEM: Available
 • ● Surface: Ticn/Tin/Tiain/Uncoated: ● Size: Customers Requirements
 • ● Application: CNC Process: ● Controlling Mode: CNC Tooling System
 • ● Processing Type: Metal Cutting Tools: ● Usage: General High Speed Cutting
 • ● Suitable for: Carbon Steel: ● Port: Shanghai
 • ● Payment Terms: : Western Union, Paypal, D/A, D/P, T/T
 • ● Delivery Time: : 7-10 Working Days
 • ● Packing: Carton: ● Express: Fedex,DHL,EMS
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Дизајниран за општа употреба на јаглеродни челици, алатка челици легирани челици и нерѓосувачки челици.
  2. Погоден за висока брзина на обработка во влажна или сува состојба.
  3. Дизајниран за мелење на радиус дното слотови, филети и посебни контури.

  Примена во висока брзина на обработка, влажни и суви услови за сечење

  Raw Material

  HRC Meterial MG Grain Size(μm) CO(%) Flexural Strength(N/mm²)
  45° ZK30 0.7 10 3320
  50° WF25 CB 0.6 10 4000
  55° K44UF Gurhing 0.5 12 4300
  65° CTU08L CERATIZIT 0.4 10 3700

  Super Coating

    AlTiN  TiAIN TiSiN Nano
  Hardness(HV) 3200 2800 3600 42(GPA)
  Thickness(μm) 2.5-3 2.5-3  3 3
  Oxidation Temp(ºC) 900 800 1000 1200
  Friction Coeffient 0.3 0.3 0.45 0.4
  Color Black Violet Copper Blue

  Specifications of Flat End Mill (mm)

  (Order No) Cutting Shank Lenght A.O.L
  d D l L
  R0.5*2*4D*50L*2F 1 4 2 50
  R0.75*3*4D*50L*2F 1.5 4 3 50
  R1.0*4*4D*50L*2F 2 4 4 50
  R1.25*5*4D*50L*2F 2.5 4 5 50
  R1.5*6*4D*50L*2F 3 4 6 50
  R1.75*7*4D*50L*2F 3.5 4 7 50
  R2.0*8*4D*50L*2F 4 4 8 50
  R2.5*10*6D*50L*2F 5 6 10 50
  R3.0*12*6D*50L*2F 6 6 12 50
  R3.5*14*8D*60L*2F 7 8 14 60
  R4.0*16*8D*60L*2F 8 8 16 60
  R4.5*18*10D*75L*2F 9 10 18 75
  R5.0*20*10D*75L*2F 10 10 20 75
  R5.5*22*12D*75L*2F 11 12 22 75
  R6.0*24*12D*75L*2F 12 12 24 75
  R7.0*28*14D*100L*2F 14 14 28 100
  R8.0*32*16D*100L*2F 16 16 32 100
  R9.0*36*18D*100L*2F 18 18 36 100
  R10*40*20D*100L*2F 20 20 40 100

   

  Raw Material

  HRC Meterial MG Grain Size(μm) CO(%) Flexural Strength(N/mm²)
  45° ZK30 0.7 10 3320
  50° WF25 CB 0.6 10 4000
  55° K44UF Gurhing 0.5 12 4300
  65° CTU08L CERATIZIT 0.4 10 3700

  апликација

  Се користи за сечење јаглероден челик, јаглероден челик за алат, мувла челик, нерѓосувачки челик, од легура на титаниум, бакар, леано железо и алуминиум, итн 
  Воздухопловна, транспорт, медицинска опрема, воена производство, развој на мувла, апарати и инструменти, итн

  Пакување & Испорака Детали за

  Пакети
  (1) Тој пластични цевки пакет едно парче, 10 парчиња по група.
  (2) хартија употреба на воздух балон за да се градат на пластични хартија.
  (3) Бела делови за заштита на флејта на секачи.
  (4)Laser brand and demensions on the body of cutters,   print labels.
  (5) Стави стоки спакувани со воздушен балон хартија во картонска кутија.
  (6) Други пакување ќе бидат прифатени во зависност од вашите потреби.
  Испорака Детали за
  5-20 дена по добивањето на депозит. (Ако производот во парк ќе испрати одеднаш)
  Исплата начини  
  T / T, Western Union, PayPal, Зачувам ( Избери удобен вашиот пат )
  Испорака начини
  ДХЛ, УПС, FedEx, ТНТ, EMS , на пристаништето е Шангај, Ningbo, Шенжен, итн

  Систем за контрола на

  напредна тестирање

  Each process is detected   
  Each piece of tool is checked
  Gurantee the tolerance 0-0.01mm Or accroding to customer’s requirement
  Check Helix anlge and finished surface 

  Application Field:

  40°Suggest Cutting:Wood,Fiber board,Aluminum,Copper,Iron,Ordinary steel.

  45°Suggest Cutting:Aluminum,Copper,Iron,Ordinary Steel,Hard Steel,Stainless Steel.
  50°Suggest Cutting:Aluminum,Copper,Iron,Ordinary Steel,Heat Resistant Steel,Stainless Steel,Ti Alloy.
  55°Suggest Cutting:Ordinary Steel,Hard Steel, Heat Resistant Steel,Stainless Steel,Ti Alloy.
  60°Suggest Cutting:Stainless Steel,Ti Alloy,Hardened Steel,Heat Resistant Steel,Quenched and tempered steel.

  20180508141039

  20180508141049

  20180508141021


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !